KONTAKT

P.H.U. PERES

Marczyński Grzegorz
34-120 Andrychów
tel. kom. 508 772 813
e-mail: biuro@trawniki-peres.pl

O FIRMIE

   Nasza firma proponuje państwu opiekę nad obszarami zielonymi. Koszenie trawników, przycinanie drzew
i krzewów, podlewanie, nawożenie oraz usuwanie drzew a także grabienie przygotowanie roślin do sezonu zimowego. Aby w następnym okresie wegetacji znów były piękne i zielone.
   Nasi pracownicy utrzymują wysoki standard w Państwa ogrodach  by sprawić Państwu przyjemność
z relaksowania się w pięknym ogrodzie. Postaramy się sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom.
   Zieleń dla każdego z nas jest cudownym odpoczynkiem i ukojenie dla oczu, jest jednym z czynników decydujących o komforcie naszego życia, mającym jednocześnie istotny wpływ na samopoczucie i zdrowie nasze. Tereny zielone spełniają szereg podstawowych funkcji ekologicznych, ochronnych i estetycznych niezbędnych człowiekowi: pochłaniają i neutralizują zanieczyszczenia, poprawiają mikroklimat w naszym otoczeniu, regulują stosunki termiczno-wilgotnościowe, zapewniają cień, tworzą bariery ochronne tłumiące hałas, podnoszą walory estetyczne kompozycji tworząc krajobraz, zapewniają codzienny kontakt z naturą pozwalając zregenerować siły fizyczne i psychiczne oraz odpocząć.
   Trawnik zwiększa wilgotność w swoim otoczeniu. Dzięki intensywnemu parowaniu darń wyparowywuje
w ciągu 1 godziny około 150g wody z 1m² powierzchni.
   W upalne dni trawnik obniża temperaturę powietrza przy gruncie o 5-7 C°,przy temperaturze powietrza 33C° trawnik ma około 15stopni mniejszą temperaturę niż asfalt.
   Darń działa stabilizująco na wahania  temperatury gleby między dniem i nocą, a w zimie zabezpiecza korzenie roślin przed przemarzaniem.
   Trawnik zmniejsza hałas o kilka decybeli oraz działa oczyszczająco na powietrze eliminując kurz
i zanieczyszczenia przemysłowe.